4 pomysły na to gdzie i jak poznać nowych ludzi

uścisk dłoni

Często wielu ludzi narzeka na samotność. Wiąże się to ze zmianą pracy, a co za tym idzie także często z miejscem zamieszkania. Jednak większa część z nich jest samotna i cierpi na własne życzenie. Nie mając znajomych nie wychodzą z domu, nie maja pasji i nie uprawiają sportów, bo nie mają z kim. Siedząc w domu, przed laptopem lub ekranem telewizora raczej nie poznamy nikogo. Istnieje milion sposobów na to jak poznać nowych ludzi – trzeba tylko się odważyć.

1. Praca

Pierwszym źródłem nowych znajomości w mieście do którego dopiero co się przeprowadziliśmy zawsze będzie praca. To właśnie tam, wśród współpracowników bardzo często możemy znaleźć nie tylko znajomych, z którymi raz na jakiś czas wyjdziemy na drinka do pubu, ale także przyjaciela, który będzie podzielał nasze pasje i zainteresowania lub nawet prawdziwą miłość naszego życia. Przerwa na kawę lub na wspólny obiad sprzyja integracji i nawiązywaniu nowych znajomości.

zobacz także:  Kostka brukowa w ogrodzie - pomysły na ścieżki w ogrodzie i wokół domu

zespół współpracowników

2. Zainteresowania

Jeśli czymś się pasjonujemy, to warto to wykorzystać. Praktycznie w każdym mieście istnieje cała masa klubów fitness, basenów, ścianek wspinaczkowych, parków, kursów, różnego rodzaju klubów i kółek zainteresowań. To właśnie odwiedzenie jednego z tych miejsc daje Ci szanse na potencjalne spotkanie bratniej duszy. O wiele łatwiej jest nam przecież nawiązać kontakt z osobą, która pasjonuje się dokładnie tymi samymi rzeczami co my, niż z kimś kto nie ma o nich pojęcia lub ich nie lubi.

klub szachistów

3. Dla nieśmiałych

Jeśli zaliczamy się do grona osób nieśmiałych, którym nawiązywanie nowych znajomości nie przychodzi łatwo, dobrym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju portale społecznościowe. Warto przejrzeć grono swoich znajomych i sprawdzić czy ktoś z dawnej klasy lub ktoś poznany na wakacjach nie mieszka akurat w pobliżu Twojego nowego miejsca zamieszkania. Jeśli nie, dobrym pomysłem jest poznanie nowych ludzi z okolicy. Na pewno istnieje wiele forów internetowych w danej miejscowości, na których ludzie umawiają się na spotkania i mile spędzają ze sobą czas.

zobacz także:  Jak poznać fajnego chłopaka? 5 rad, dzięki którym już nie będziesz sama

portal społecznościowe

4. Wychodź z domu jak najczęściej

Poznać kogoś możemy zawsze, niezależnie od pory dnia czy miejsca, w którym się znajdujemy. Odwiedzajmy często koncerty, wystawy albo kupmy sobie pupila i wychodźmy z nim na długie spacery. Poznajmy swoje miasto, sprawdzajmy harmonogram imprez i uczestniczmy w nich. Na początku zapewne będzie dosyć ciężko ale z czasem na pewno poznamy kompana do wspólnego spędzania czasu wolnego.

Nowych znajomych możemy tak naprawdę spotkać wszędzie. Świat jest pełen ludzi i tylko od nas zależy to czy odważymy się po nich sięgnąć czy nie. Miejmy na uwadze także to, że wiele osób może być w dokładnie takiej samej sytuacji jak my, a tym samym daje nam naprawdę wiele różnych i ciekawych możliwości. Trzeba tylko chcieć.

zobacz także:  Jak wybrać stomatologa, gabinet gdy myślimy o wstawieniu implantów zębowych?

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.