5 miejsc na rodzinne Święta Bożego Narodzenia

Agroturystyka zimą

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a Ty jeszcze nie wiesz, gdzie je spędzić? Jest wiele pomysłów na to, jak spędzić rodzinnie ten magicznie czas, niekoniecznie w domu. Coraz więcej osób decyduje się na święta poza miejscem zamieszkania. Gdzie warto wyjechać na rodzinne Święta Bożego Narodzenia?

Święta w górach

Dlaczego warto spędzić święta w górach? Przede wszystkim dla śniegu. Zmieniający się klimat już dawno nie zapewnił nam ostatnio białych świąt. W górach istnieje większe prawdopodobieństwo, że śnieg spadnie, a dla wielu osób, święta bez białego puchu to nie święta. W górach można też spotkać się z innymi tradycjami świątecznymi niż w innych regionach Polski. A do tego, obowiązkowo o północy, warto wybrać się na pasterkę na Krzeptówkach. Na pewno niejedna góralska rodzina będzie chciała pokazać ceprom jak powinno się obchodzić Święta Bożego Narodzenia.

Święta w górach

Boże Narodzenie nad morzem

Wielu z nas lubi jeździć nad morze zimą. Wtedy jest mniej osób, jest cicho, spokojnie, a także są niższe ceny niż w wysokim sezonie. Święta nad morzem mają w sobie coś magicznego. Po zjedzonej wigilijnej kolacji można pójść nad morze i pomyśleć o wielu sprawach. Jeszcze bardziej takie święta docenią osoby, które zostaną w tym miejscu dłużej. Hotele oferują pobyty świąteczno-sylwestrowe, w których zapewnione są różne oferty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Morze Bałtyckie na święta

Agroturystyka na święta

Coraz częściej ludzie chcą jeździć do mniejszych miejscowości, a nawet wsi, na święta. Szczególnie atrakcyjne są regiony, w których święta wyglądają nieco inaczej niż w większości regionów Polski. Powodzeniem cieszą się gospodarstwa agroturystyczne na Kaszubach i na Podlasiu. Tam można liczyć na pakiet atrakcji dla całej rodziny. Wspólne przygotowywanie tradycyjnych potraw, poznawanie tutejszych tradycji, dekorowanie choinki, uczta przy stole, kolędowanie – to główne urozmaicenia, na jakie można liczyć podczas takich świąt w gospodarstwach agroturystycznych.

Agroturystyka zimą

Święta w wielkim mieście

Warszawa na święta

Niektóre osoby, które nie wyobrażają sobie życia poza miastem, wybierają święta np. w stolicy lub w Krakowie. Warszawa już przed Bożym Narodzeniem wygląda magicznie. Co roku organizowana jest akcja „Zakochaj się w Warszawie na święta”. Trudno nie ulec urokowi tego miasta, które całe przystrojone jest w świąteczne ozdoby i światełka. Kraków natomiast to miasto, w którym życie trochę zwalnia. O ile święta w Warszawie z pewnością będą nowoczesne, w Krakowie możemy liczyć na powrót do tradycji, np. podziwiać efekty corocznego konkursu na najlepszą szopkę, ale też zobaczyć jak wygląda ta prawdziwa, ze zwierzętami.

Kraków na święta

Boże Narodzenie pod palmami

Popularne są również święta za granicą i wcale nie chodzi tu o kraje, w których można liczyć na śnieg. Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na Święta Bożego Narodzenia do ciepłych krajów. Nie można tu jednak mówić o tradycji. W innych krajach Boże Narodzenie jest obchodzone nieco inaczej. Nie wszędzie można się podzielić opłatkiem, nie wszędzie można zjeść tradycyjny barszcz z uszkami i nie wszędzie można ubrać choinkę. To jednak nie przeszkadza Polakom w spędzeniu takich egzotycznych Świąt Bożego Narodzenia.

Święta pod palmami

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.