Nauka jazdy na nartach: ile trwa, ile kosztuje, jak się przygotować?

Grupa narciarzy

Nauka jazdy na nartach wymaga skorzystania z profesjonalisty, który wskaże, jak robić to prawidłowo, jakich technik używać, pokaże jak zachowywać się na stoku, jakich błędów nie popełniać itp. Szusować można nauczyć się na kilka sposobów. Wśród tych cieszących się sporą popularnością wyróżnić można indywidualną naukę jazdy z instruktorem lub kursy narciarskie. Ile trwa taka nauka, ile kosztuje i jak przygotować się do jazdy na nartach?

Nauka jazdy na nartach z instruktorem

Jeździć na nartach może nauczyć się każdy, zarówno dorośli, jak i dzieci. Sposobem, żeby zdobyć taką umiejętność, może być skorzystanie z prywatnych lekcji lub kursów prowadzonych przez specjalistów. Nauka jazdy na nartach pod okiem instruktorów z Beskid Sport Arena obejmuje zarówno szkolenia indywidualne, jak i grupowe. Dla dzieci przygotowane są specjalne kursy przedszkolne, podczas których zgłębią tajniki szusowania od podstaw.

Ile trwa nauka jazdy na nartach?

Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj nauki jazdy na nartach się zdecydujemy. Są lekcje indywidualne trwające godzinę, a są kilkudniowe kursy. Trudno nauczyć się nowej umiejętności w jeden dzień, każdy ma też swoje tempo przyswajania wiedzy, dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czas trwania nauki zależy więc nie tylko od wybranego sposobu, ale i od indywidualnych uwarunkowań. W przypadku kursów dla dzieci te są zwykle połączeniem nauki z zabawą, aby młodzi narciarze nie odczuli zmęczenia i łatwiej uczyli się jeździć na nartach.

Ile kosztuje nauka jazdy na nartach?

Cennik nauki jazdy zależy od instruktora czy ośrodka, który takie lekcje i kursy organizuje. Koszty mogą też różnić się w zależności od regionu czy nawet terminu szkolenia. Średnio za lekcję prywatną, która trwa godzinę, należy zapłacić ok. 100 zł. Jest też możliwość przeprowadzenia takich zajęć w grupie 2-, 3- lub 4-osobowej, wówczas koszty są nieco wyższe, ale rozkładają się na wszystkich uczestników.

W przypadku przedszkoli narciarskich, dla dziecka można wykupić lekcje, które trwają około godziny. Koszt takich zajęć wynosi ok. 60 zł. Są jeszcze kursy przedszkolne. Te mogą trwać od jednego do kilku dni. Przeważnie dzieci uczą się przez 2-3 godziny dziennie. Przykładowo, 1-dniowy kurs dla młodego, początkującego narciarza może kosztować około 100 zł, a kurs 6-dniowy to wydatek rzędu 500 – 600 zł.

Jak przygotować się do jazdy na nartach?

Na początku warto zadbać o odpowiedni ekwipunek, czyli sprzęt, który będzie niezbędny do jazdy na nartach. Nie muszą to być od razu akcesoria z górnej półki. Zaleca się nawet, by buty narciarskie i narty najpierw wypożyczyć. W końcu nie wiadomo, czy jazda na nartach spodoba nam się na tyle, by inwestować w drogi sprzęt. Oprócz tego niezbędne będą jeszcze: kurtka narciarska, spodnie narciarskie, bielizna termiczna, długie skarpety, gogle i chusta lub szalik. Na początku nauki normalne będą upadki, do nich również trzeba się przygotować. Warto więc od razu kupić maść na bóle mięśni, żeby mieć czym posmarować stłuczenia po nauce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *