Apartament, schronisko, a może namiot?

apartament schronisko namiot

W zależności od wieku i zasobności portfela wybór naszych miejsc noclegowych może się znacząco różnić. Czasami decydować o tym może również nasza skłonność do przygody lub umiłowanie luksusu. Poniżej przyjrzymy się, w jakich warunkach można przenocować w polskich Tatrach. Możliwości jest naprawdę wiele, więc zakładajcie buty trekkingowe i wyruszajcie razem z nami.

Apartament – odrobina luksusu

Zwłaszcza Tatry kojarzą nam się z wypoczynkiem, sielanką i spokojem. Jednym ze sposobów na świetny urlop lub wakacje jest (przykład: zakopaneapartamenty24.pl) wynajęcie apartamentu w Zakopanem. Od ponad stu lat ten rejon kraju kusi nas swoimi właściwościami uzdrowiskowymi. Osoby, które interesują się sztuką mogą zwiedzić wille Kasprowicza czy Witkacego, w których można jeszcze poczuć klimat bohemy artystycznej przedwojennej Polski. Inni natomiast, chętnie wyruszą w góry, by bliżej poznać florę i faunę tatrzańską. Po wszystkim zaś można powrócić do swojego apartamentu, w którym można oddać się słodkiemu lenistwu.

zobacz także:  Czym zajmuje się kancelaria adwokacka? Jakiej pomocy możemy szukać u adwokata?

Schroniska – umiarkowana mobilność

Kiedy jesteśmy młodsi i mamy nieco niższe oczekiwania wobec warunków lokalowych, możemy się pokusić również o nocowanie w schroniskach. Różnią się one oczywiście standardem, ale bardzo często sypia się w nich w jednym pokoju w więcej osób. Ma to oczywiście swoje zalety. Jest to możliwość do poznania nowych osób. Zwykle ludzie, którzy wędrują w ten sposób po górach są bardzo otwarci, więc spędzony w ten sposób wieczór może być naprawdę przyjemny.

Czasami można również usłyszeć śpiew i dźwięk gitary – jest to charakterystyczne dla tego typu turystyki. Zaletą takiej formy wypoczynku jest brak konieczności powrotu do jednego miejsca. Możemy założyć plecak i ruszyć przed siebie. W sezonie jednak konieczne jest rezerwowanie noclegów, więc dowolność jest nieco ograniczona. Niektórzy jednak ryzykują. Zwykle bowiem w schroniskach można również spać na podłodze, jeśli zabraknie miejsc w pokojach.

zobacz także:  4 pomysły na to gdzie i jak poznać nowych ludzi

Namiot – tanio i z przygodą w tle

Bardzo ciekawą i nieco ekstremalną formą górskiej turystyki jest podróżowanie z namiotem. W takim wypadku swój nocleg mamy zawsze przy sobie i możemy właściwie przenocować w dowolnym miejscu, w którym nie jest to zabronione. Oczywiście w tym wypadku mamy bardzo ograniczony dostęp do kuchni, czy łazienki, jednak dzika przyroda i posmak przyrody na pewno nam to rekompensują.

Prawie zawsze można natomiast rozbić się namiotem w pobliżu schroniska. Oznacza to dla nas sporą oszczędność i jednocześnie dostęp do ciepłego posiłku. W przypadku zimniejszej nocy musimy liczyć jednak na ciepło drugiej osoby z namiotu zamiast na inny rodzaj ogrzewania.

Jak widać, możliwości jest wiele. Można również pokusić się o próbę nocowania w bacówkach, których nie jest mało w polskich Tatrach i Beskidach. Ogranicza nas wyobraźnia i zasobność portfela, jednak wcale nie trzeba być bogatym, by spędzić świetnie czas górach.

zobacz także:  O co pytać dziewczynę, chłopaka na pierwszej randce, a o co nie pytać?

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.