Warsztaty rękodzieła – nietypowy sposób na spędzenie weekendu

Tkanina, włoczki i krosno do tkania
W dorosłym życiu łatwo zapomnieć nam o prostych przyjemnościach. Często żyjemy w ciągłym stresie, zawsze zabiegani, próbując znaleźć balans między pracą a życiem prywatnym. Warto jednak raz na jakiś czas dać sobie chwilę na odpoczynek, zatrzymać się na chwilę. Sposobów na zrelaksowanie się jest wiele: jedni po prostu chcą przeleżeć dzień pod kocem, obejrzeć swój ulubiony serial i zamówić jedzenie z dowozem. Dla innych będzie to porządny trening na siłowni lub nocne wyjście na miasto ze znajomymi. My chcemy zaproponować jednak nieco inną, dla wielu niecodzienną aktywność: warsztaty rękodzieła. Czym one są i dlaczego jest to świetny sposób na spędzenie weekendu?

Czym są warsztaty rękodzieła?

Wiele pracowni kreatywnych w całej Polsce oferuje warsztaty kreatywne dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Jak sama nazwa wskazuje, są to zajęcia, podczas których można puścić wodzę swojej wyobraźni oraz podszkolić się w przeróżnych dziedzinach kreatywnych – począwszy od rysowania i malowania, przez garncarstwo i tworzenie biżuterii, po wyszywanie i szydełkowanie. Warsztaty rękodzieła angażują nas i pozwalają spełnić się poprzez tworzenie: mamy na nich dostęp do wszelkich potrzebnych materiałów i wsparcie instruktorów, którzy pomogą nam zrealizować się w wybranej przez nas dziedzinie. To też świetny sposób na poznanie innych ludzi: podczas zajęć grupowych tworzy się mikrospołeczność skupiona na tworzeniu i pracy, w której zawrzeć można prawdziwe więzi. Niektórzy mogą zbywać koncept takiej działalności stwierdzając, że to dobre dla dzieci – jednak podczas tworzenia nasz umysł odpręża się, a także rozwija. Podczas pędu życia codziennego rzadko kiedy mamy okazję na spokojnie usiąść i skupić się na konkretnej aktywności tylko dla nas, mającej po prostu pozwolić nam spełnić się artystycznie. To w końcu niepraktyczne, infantylne i bezcelowe. Jest to jednak jeden z najlepszych sposobów na właściwy „reset” naszego mózgu po intensywnym tygodniu.

Jakie warsztaty wybrać?

Jeśli chcesz wybrać się na weekendowe warsztaty rękodzieła, najpierw trzeba przejrzeć oferty takowych zajęć w Twojej okolicy. W większych miastach bez trudów znajdziesz szeroki wachlarz różnorodnych warsztatów, pośród których z pewnością znajdziesz coś idealnego dla Ciebie. Mieszkańcy Łodzi mogą na przykład wybrać się do studia Tartaruga, które oferuje zajęcia z tkania na krośnie – na ich stronie https://tartarugastudio.pl/ znaleźć można szczegóły dotyczące warsztatów. Czym kierować się przy wyborze konkretnych zajęć? Możesz wybrać warsztaty po prostu skupione na nauce danej dyscypliny: malarstwa, rysunku węglem, garncarstwa czy rzeźbiarstwa. Wiele pracowni oferuje też zajęcia skupione na samodzielnym stworzeniu konkretnego przedmiotu – zrobieniu na drutach ciepłej zimowej czapki, stworzeniu kolorowej mozaiki, wyrzeźbienie własnego wazonu czy uszycia sobie skórzanego portfela. To świetna opcja dla tych, którzy oprócz relaksu i możliwości podszkolenia się w dziedzinach rękodzieła chcą również zabrać ze sobą do domu praktyczny, wyjątkowy przedmiot stworzony przez nich samych.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.