Jakie fiszki do nauki angielskiego dla dzieci kupić?

Nauka języka angielskiego

Fiszki to popularny sposób nauki języka angielskiego, dzięki któremu nie tylko można systematycznie poznawać i przyswajać nowe słówka, ale także… doskonale się bawić! Zobacz, jak wybrać fiszki do nauki angielskiego.

Fiszki do nauki języka angielskiego

Fiszki do nauki języka to tak naprawdę dwustronne karteczki. Na jednej stronie można znaleźć słówko w języku polskim, natomiast na drugiej, angielskie tłumaczenie, nierzadko wraz z wymową. W wersji dla dzieci, zamiast polskich wyrazów, często są obrazki, co sprawia, że nauka przybiera formę zabawy. Można losowo wybierać karteczki i przyswajać nowe słówka, a czasami też (w bardziej rozbudowanych fiszkach), poznawać popularne zwroty, uczyć się wybranych konstrukcji gramatycznych. Metoda nauki angielskiego przy pomocy fiszek stosowana jest też przez różne szkoły, jak https://earlystage.pl/, co tylko potwierdza jej skuteczność.

A jakie fiszki kupić, by szybko się nie znudzić?

Jak wybrać fiszki do nauki języka angielskiego?

Na początku mamy dobrą wiadomość – wiele różnych wydawnictw oferuje fiszki do nauki języka angielskiego, wybór jest więc spory. Z drugiej strony, wybranie odpowiednich może nie być prostym zadaniem, mamy więc kilka podpowiedzi.

Fiszki dostępne są w wersjach dla dorosłych oraz dzieci. Te drugie najczęściej posiadają obrazki, dzięki którym dzieciom łatwiej jest zapamiętać poszczególne słowa. Dlatego pierwszym kryterium powinien być wieku ucznia. Drugim – jego stopień zaawansowania. Fiszki posiadają słownictwo dla początkujących, średnio- oraz wysokozaawansowanych, co na pewno będzie zaznaczone w ich opisie.

Mogą być ogólne lub tematyczne. My radzimy wybierać te drugie, ponieważ dzięki nim nauka jest usystematyzowana, nie trzeba „skakać” od tematu do tematu. Dla najmłodszych popularne są fiszki ze zwierzętami, hobby, domem, sportami. Dla dorosłych dostępne są w takich kategoriach jak biznes, kariera, podróże. W obu przypadkach dostępne są zestawy, które uczą nie tylko słówek, ale również gramatyki.

Obecnie często fiszki to nie tylko karteczki, ale także dodatkowe zabawy językowe, oparte na zasadach gier typu memory lub kwartet. Dzięki temu łatwiej jest rozszerzać wiedzę.

To, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kupując fiszki, to ilość karteczek, czyli słów, a także… ich wykonanie. Najczęściej fiszki są intensywnie eksploatowane, szybko się niszczą.

Pomysły na modyfikację nauki angielskiego przy pomocy fiszek

Choć nauka słówek to podstawa, nie warto na niej poprzestawać. Gdy uczeń przyswoi już poszczególne słowa, warto dalej rozbudowywać zabawę z fiszkami. Przykładowo, można konstruować zdania pojedyncze z wykorzystaniem danego słówka.

Gdy to już będzie za proste, warto iść o krok dalej – tworzyć zdania, w których zawartych zostanie kilka wyrazów z losowo wybranych fiszek. W tym wypadku nie zawsze będą one logiczne, ale przecież chodzi o dobrą zabawę, prawda? I poprawność gramatyczną oczywiście.

Ciekawa jest także gra memory: na jednej karteczce jest obrazek, a na drugiej słówko w języku angielskim i obie te karty należy dopasować do siebie. Aczkolwiek wtedy takie fiszki należałoby stworzyć samodzielnie albo zakupić gotowy zestaw, który pozwala na taką modyfikację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.