Fakty i mity o sztucznych paznokciach

Długie zadbane paznokcie żelowe

Paznokcie sztuczne są kiczowate, szkodliwe, drogie czy że nie powinny ich nosić kobiety w ciąży, to tylko niektóre z mitów krążących na temat sztucznych paznokci. O tym jak naprawdę wpływają one na nasze zdrowie, przekonacie się czytając poniższy artykuł.

Mit 1: Sztuczne paznokcie szkodzą naturalnej płytce

Sztuczne paznokcie nie są szkodliwe dla naturalnej płytki. Jedyne, co może im zaszkodzić to niedoświadczona kosmetyczka, która zbyt mocno spiłuje paznokcie lub użyje nieodpowiednich środków. Same substancje wykorzystywane do takich zabiegów, nie wnikają ani w płytkę paznokcia, ani w skórę oraz nie docierają nawet do korzenia paznokcia. Naturalny paznokieć nadal rośnie pod odpowiednią warstwą żelu stopniowo wypierając sztuczny tips, aż w końcu pod żelem mamy swój naturalny paznokieć.

Technika upiększania paznokci metodą żelową poszła naprzód i mając na uwadze zdrowie naturalnych paznokci, opatentowane żele i substancje spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Naturalna płytka paznokcia może ulec uszkodzeniu tylko w przypadku, kiedy tipsy były zakładane nieprawidłowo lub jeśli nastąpiły inne nieprawidłowości po stronie osoby przeprowadzającej zabieg.

Sztuczne paznokcie na zadbanych dłoniach

Mit 2: Sztuczne powodują zakażenia grzybicze i bakteryjne

Zakażenia bakteriami czy grzybami nie można dostać tylko z tego względu, że zostały przyklejone sztuczne paznokcie. Ewentualna wina za taki stan, leży po stronie kosmetyczki czy innej osoby przeprowadzającej zabieg. Jeżeli nie wyczyści ona dokładnie swoich przyborów kosmetycznych, to ryzyko wystąpienia takiego zakażenia się zwiększa.

Mit 3: Sztuczne paznokcie nie są wskazane u kobiet w ciąży

Nie ma żadnego powodu aby twierdzić, że sztuczne paznokcie mogą zaszkodzić kobiecie w ciąży. Jeszcze parę lat temu owszem, lekarze odradzali kobietom takie zabiegi ponieważ wówczas stosowano substancje, „naszprycowane” silnymi związkami chemicznymi. Dzisiaj takiego problemu już nie ma. Stosowane żele i inne substancje są bezpieczne i nieszkodliwe.

Fakt 1: Sztuczne paznokcie można zrobić samemu

Przedłużanie paznokci to skomplikowany i czasochłonny zabieg, który można zrobić samemu jednak efekt może nie być tak zadowalający, jak po wizycie u kosmetyczki. Oczywiście wszystko jest kwestią wprawy. Jednak jeśli nie mamy pojęcia o takiej stylizacji paznokci, to lepiej się do tego nie zabierajmy ponieważ najczęstszymi pacjentami gabinetów dermatologicznych, są osoby które eksperymentowały z akrylem lub żelem. Doświadczona kosmetyczka potrafi nałożyć paznokcie tak, by nie uszkodziły płytki, wyglądały naturalnie i estetycznie.

Kosmetyczka robiąca sztuczne paznokcie

Fakt 2: Sztuczne paznokcie poprawiają kondycję płytki

Zaskoczeni? Okazuje się, że tipsy mogą w pewien sposób pomóc. Jeśli naszym problemem jest ciągłe obgryzanie paznokcie albo skórek to paznokcie utwardzone w żelu będą idealnym rozwiązaniem. Sztuczne paznokcie są bardzo twarde i grubsze od naturalnej płytki, więc nie można ich obgryzać. Dzięki temu płytka pod tipsem będzie miała w końcu szansę odpocząć i urosnąć.

Fakt 3: Paznokcie żelowe są bezpieczniejsze od akrylowych

Każda metoda stylizacji paznokci przechodzi przez różnego rodzaju testy, aby móc otrzymać niezbędne certyfikaty i atesty, gwarantujące bezpieczeństwo zdrowia klientów. O paznokciach akrylowych od dawna krążą niepochlebne opinie. Ma to związek z tym, że zawierają w sobie wiele silnych i szkodliwych związków chemicznych, które osłabiają płytkę paznokcia, prowadząc do jego łamliwości. Kobietom nie podoba się również silny i nieprzyjemny zapach, jaki towarzyszy nakładaniu akrylu na paznokcie.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.