Jak oczyścić organizm z toksyn? Jakie produkty pomagają w detoksie?

owocowe koktajle

Ciągle narzekasz na złe samopoczucie? Czujesz się ociężała? Stan twoich włosów, skóry i paznokci pozostawia wiele do życzenia? Jeśli na którejś z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco to nie mamy dla Ciebie dobrych wiadomości. Najprawdopodobniej twój organizm został zaatakowany przez toksyny! Chcesz się ich pozbyć? Przeczytaj nasz artykuł!

Co powoduje zanieczyszczenie organizmu?

Przyczyną zatrucia organizmu są toksyny. Przedostają się one do naszego ciała różnymi sposobami. Ich źródłem może być zarówno dieta bogata w tłuszcze nasycone, cukry, substancje konserwujące i barwniki jak i przyjmowane używki. Na zły stan organizmu wpływ ma również życie w ciągłym stresie i nadużywanie leków przeciwbólowych. Nadmierne zgromadzenie się substancji szkodliwych w organizmie prowadzi do wielu chorób, w tym do powstawania nowotworów.

Na czym polega detoks organizmu?

Detoksykacja to przede wszystkim odbudowa organizmu i przywrócenie mu naturalnych mechanizmów samoleczenia. Polega na stosowaniu odpowiedniej diety. Jej podstawą powinno być spożywanie dużej ilości owoców i warzyw, które posiadają właściwości oczyszczające i odbudowujące. W detoksie organizmu ważne jest również przyjmowanie odpowiedniej ilości wody. Ale oczyszczanie organizmu to nie tylko stosowanie zdrowej diety. To również zmiana codziennych nawyków, eliminacja używek, regularne ćwiczenia i stosowanie różnych terapii m.in.: jogi, czy medytacji.

zajęcia z jogi

Jak długo powinien trwać detoks?

Specjaliści zalecają, aby detoks fundowany organizmowi był krótki ale regularny. Można raz w tygodniu stosować jednodniową dietę oczyszczającą. W internecie znajdziesz wiele jej odmian, ale pewne elementy w każdej z propozycji pozostają niezmienne.

Każda dobra dieta oczyszczająca opiera się na przyjmowaniu dużej ilości płynów w postaci wody, zielonej herbaty i świeżo wyciśniętych soków. Jej nieodłącznym elementem są również świeże warzywa i owoce. Regularnie stosowana dieta pozwala usunąć takie dolegliwości jak: apatia, zmęczenie, bezsenność, alergia, migrena czy niestrawność.

Pamiętaj, że zmiana złych przyzwyczajeń powinna być stała! Ograniczenie zgubnych nawyków tylko na kilka dni nic nie da! Po tym czasie problem znowu powróci, a ty znowu będziesz czuła się ociężała i pozbawiona energii. Tylko całkowite jego wyeliminowanie przyniesie pożądane efekty i poprawę samopoczucia.

Jakie produkty pomogą w oczyszczeniu organizmu z toksyn?

Szukając sposobu na skuteczne pozbycie się metali ciężkich z organizmu sięgasz po porady lekarzy i specjalistów od zdrowego żywienia? To dobry sposób, ale niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami, które, nie oszukujmy się, są najczęściej bardzo wysokie. Dlatego zamiast wydawać pieniądze na wizyty u specjalistów, które nie zawsze przynoszą efekty, przeznacz je na zakup odpowiednich produktów.

Jakie pokarmy pomogą ci usunąć toksyny z organizmu? Przede wszystkim postaw na produkty, które zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy. Te związki, chroniące DNA przed uszkodzeniem, znajdziesz m.in.: w owocach granatu, jagodach i borówkach, karczochach, żurawinie, suszonych śliwkach, jeżynach, malinach, truskawkach, czerwonych jabłkach i czereśniach.

czerwone jabłka

W odtruciu organizmu pomogą ci również: brązowy ryż, surowe warzywa, ryby, kurczak i indyk z ekologicznych hodowli, awokado, kokos, fasola i soczewica, orzechy, nasiona słonecznika i pestki dyni, stevia oraz surowe warzywa. Wzbogać nimi swoją dietę, a gwarantujemy, że już wkrótce poczujesz się lepiej!

4 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.