Jak usuwać złogi z organizmu?

Kobieta w morzu

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z istnienia złogów jelitowych, dlatego też problem ten jest często bagatelizowany i nieuświadomiony w umysłach osób, które czują, że coś im może dolegać. Nierzadko nie mamy nawet pojęcia o tym, że resztki kałowe, zalegające w jelitach mogą mieć tak negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, a warto uzmysłowić sobie, że są one rozpuszczane w temperaturze naszego ciała i wchłaniane tym samym przez organizm.

Skąd biorą się złogi jelitowe?

Jelita powiązane są nierozerwalne z naszymi reakcjami emocjonalnymi, szczególnie w przypadku nadmiernie stresujących sytuacji, które niejednokrotnie wiążą się z występowaniem biegunki, lekarze twierdzą więc, że jest to organ równie ważny jak nasz mózg.

zobacz także:  Jak poderwać starszego faceta czyli w poszukiwaniu dojrzałego uczucia

Często nie uświadamiamy są nawet z kolei, ile toksyn wchłania codziennie nasz organizm. Nie są to jedynie trucizny, które zawiera, przyswajany przez nas pokarm, ale i te wchłaniane wraz z powietrzem przez płuca oraz skórę. W momencie gdy nie oczyszczamy ich z naszego ustroju, kumulują się one w tkankach, działając destrukcyjnie na cały organizm, dlatego też warto zapoznać się ze skutecznymi poradami jak usuwać złogi (doczytać można np. na www.skuteczneoczyszczanie.pl) z organizmu.

Jak rozpoznać zaistniały problem?

Choć dolegliwości nie zawsze są przez nas odczuwalne, problem poznać możemy między innymi po chronicznym zmęczeniu, bólach mięśni i głowy, ogólnym zniechęceniu oraz dysfunkcji działania różnych układów naszego organizmu. Jeżeli mamy tego typu dolegliwości i nie są one związane z żadną chorobą, podejrzewać możemy, że nagromadzenie toksyn jest na tyle znaczne, że przeniosły się one do jelit, w których tworzyć zaczynają, dokuczające nam złogi.

zobacz także:  Co oznacza mruczenie kota?

Jak radzić sobie ze złogami w jelitach?

Złogi nagromadzone w jelitach nie są na szczęście problemem, z którym nie można sobie poradzić. Co zatem zrobić, aby usunąć je z naszego organizmu i przywrócić mu spokój?

  • Bezpieczną i stuprocentowo skuteczną metodą pozbywania się złogów, które zalegają w naszych jelitach jest bez wątpienia hydrokolonoterapia. Polega ona na wprowadzeniu do jelita grubego przefiltrowanej, ciepłej wody, która podawana jest pod odpowiednim ciśnieniem. Wówczas kamienie kałowe odklejają się od jego ścian i wydalane są z naszego organizmu wraz z wodą. Proces ten powtarza się kilka razy, aż do momentu, kiedy nie pozbędziemy się wszystkich złogów, zalegającym w naszym ciele.
  • Kluczowym elementem walki z kamieniami kałowymi jest usunięcie przyczyny ich powstawania, co wiąże się nierzadko ze zmianą nawyków żywieniowych. Powinniśmy zatem przyjmować więcej pokarmów bogatych w błonnik, pić co najmniej dwa litry wody dziennie, jeść regularne posiłki i wykreślić z jadłospisu wszelkie mocno przetwarzane produkty, wypełnione po brzegi sztucznymi substancjami, które bardzo nam szkodzą.
  • Niezbędna jest w tej kwestii także odpowiednia dawka aktywności fizycznej, którą powinniśmy wpisać do codziennego planu dnia. Nie od dziś wiadomo, że ruch wspomaga perystaltykę jelit, co wpływa świetnie na redukcję, a nawet całkowite ograniczenie zaparć.
zobacz także:  W czym jest błonnik?

Nie bagatelizuj sprawy!

Jak widać usunięcie złogów z organizmu jest możliwe, czy zrobić to chcemy na własną rękę, czy w gabinecie specjalisty. Pamiętajmy jednak, aby odczytywać sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm i móc zareagować, póki nie jest za późno. Bagatelizowanie sprawy może przyczynić się do poważnych i przykrych konsekwencji, których przecież można uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.