Jak otworzyć drzwi do pokoju bez klucza?

otwieranie drzwi bez klucza

Drzwi w pokoju właśnie się zatrzasnęły, a Ty nie wziąłeś ze sobą klucza? Masz problem z zablokowanym zamkiem w drzwiach? Zanim sięgniesz po pomoc fachowca, możesz spróbować otworzyć go własnymi siłami. Podpowiemy Ci, jak otworzyć drzwi do pokoju bez klucza.

Jak otworzyć drzwi do pokoju z płaskim zamkiem?

Zatrzaśnięcie się drzwi do pokoju może być stresujące, zwłaszcza że w pierwszej chwili zazwyczaj trudno pozbierać myśli i znaleźć sensowne rozwiązanie. Mimo wszystko warto podjąć próbę samodzielnego ich odblokowania. Wszystko jednak zależy od zastosowanego w drzwiach zamka. Jeśli chcesz wiedzieć, jak otworzyć drzwi do pokoju bez klucza, to w pierwszej kolejności przyjrzyj się rodzajowi szczeliny. Najczęściej w drzwiach pokojowych jest zamontowany zamek z płaskim gniazdkiem. Jego otwarcie wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy użyć płasko zakończonego przedmiotu — np. noża, monety lub śrubokrętu — aby przekręcić zapadkę i go otworzyć. Teraz już nie będziesz musiał się martwić, jak otworzyć drzwi bez klucza, gdy ponownie się zatrzasną.

Jak otworzyć drzwi do pokoju bez klucza przez otwór pod klamką?

Niektóre drzwi jednak nie posiadają z jednej ze stron gniazda umożliwiającego przekręcenie zamka, a jedynie otwór na klucz. Jak zatem otworzyć zablokowane drzwi do pokoju, gdy nie masz przy sobie klucza? Chociaż ten przypadek wydaje się bardziej skomplikowany, to w rzeczywistości również możesz użyć przyborów, które znajdziesz pod ręką. Najlepiej sprawdzi się tutaj igła lub wyprostowany spinacz do papieru. Umieść przedmiot w otworze i uważnie nasłuchuj, jak przemieszczają się zapadki. Kiedy usłyszysz charakterystyczny klik, oznacza to, że zamek został przekręcony.

Jak otworzyć drzwi do pokoju z mechanizmem stojaka?

Zastanawiasz się, jak otworzyć drzwi pokojowe bez klucza, gdy zamek został wyposażony w mechanizm stojaka? W tym przypadku będziesz potrzebował dwóch ostrozakończonych śrubokrętów, które zmieszczą się w otworze na klucz. Otwarcie zamka tym sposobem wbrew pozorom nie należy do bardzo skomplikowanych. Pierwszym śrubokrętem trzeba zahaczyć śrubę wcinającą i przesunąć ją we właściwą stronę. Natomiast drugi śrubokręt służy do podtrzymywania pozycji śruby.

Kiedy warto sięgnąć po pomoc fachowca?

Kiedy zupełnie nie wiesz, jak otworzyć drzwi pokojowe bez klucza i wszystkie podjęte przez Ciebie próby przekręcenia zamka zawiodły, dobrym rozwiązaniem będzie zwrócenie się po pomoc do fachowca. Warto wezwać ślusarza zwłaszcza wtedy, gdy klucz się złamał, a jego część pozostała w zamku, co zupełnie uniemożliwia przekręcenie zapadek. W takim przypadku lepiej skorzystać z usługi fachowca niż ryzykować uszkodzenie lub całkowite zablokowanie zamka.

Wiele zamków w drzwiach wewnątrz domu jest skonstruowana tak, aby ich otwarcie nie sprawiało większych trudności. Warto zatem spróbować przekręcić zapadki zamka samemu, zanim zdecydujesz się wezwać ślusarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.