Jak szybko schudnąć bez efektu jojo

jak schudnąć

Otyłość i nadwaga to coraz większy problem wśród kobiet, mężczyzn i dzieci. Aby jej zapobiec lub aby zniwelować jej przyczyny trzeba ściśle zastosować się do kilku wskazówek, które zdecydowanie powinno się mieć na uwadze, jeżeli chcemy się cieszyć ładną i zdrową sylwetką.

Aktywny styl życia

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Jeśli chcesz aby utrata wagi była widoczna to musisz zdobyć się na wyrzeczenie. Słowem krew pot i łzy. Nie ma metod bez wysiłkowych. Do najskuteczniejszych należą ćwiczenia aerobowe. Jeśli będziesz je wykonywać starannie, to uzyskasz pożądany efekt. Pamiętaj jednak, że to nie waga jest twoim towarzyszem ale centymetr. Ćwiczenia aerobowe mają na celu zredukowanie tkanki tłuszczowej, zatem pierwszych efektów nie oczekuj stając na wadze. Jak więc szybko schudnąć?

Właściwa dieta

Nie ma diety cud. Stosowanie drakońskich diet nierzadko wpływa negatywnie na twój organizm. Ze swojego jadłospisu zdecydowanie wyeliminuj słodycze, chleb i tłuszcze zwierzęce. Tradycyjny chleb z mąki zastąp wypiekami na bazie kaszy, ryżu, i płatków owsianych. Jedz dużo warzyw i owoców bo one nie tuczą, a pomogą Ci zwalczyć uzupełnić niedobór witamin. Zdecydowanie ogranicz wielkość porcji. Zamień swój duży talerz na mały. Jedz regularnie, często i mało.

Sałatka w misce

Ostrożnie z suplementami diety

Suplementacja przyspiesza odchudzanie, ale i rozleniwia organizm. Stosując dietę bogatą w witaminy i mikroelementy nie potrzebujesz dodatkowych substancji. Pamiętaj, że ich niedobór, jak i nadmiar tak samo może Ci zaszkodzić. Zamiast przyjmowania często nietanich suplementów, możesz zainwestować w warzywa i owoce pochodzące z upraw ekologicznych.

Uzbrój się w cierpliwość

Nie stawaj na wadze, i nie mierz się codziennie. Potraktuj swój organizm jako sprzymierzeńca i towarzysza, a nie wroga. Cierpliwość idzie w parze z rozsądkiem i konsekwencją więc nie oczekuj rezultatu już po pierwszym dniu. Ustal cykle. Najlepiej raz w tygodniu regularnie sprawdzaj swoją wagę i mierz się, taka metoda pozwoli na długofalowe podejście do tematu odchudzania. Optymalna dla organizmu utrata wagi to 1 kilogram w tydzień.

Notes z centymetrem i jabłkiem

Pij dużo wody

Nie zapominaj o wodzie. Jeśli chce Ci się pić wodę – pij wodę, jeśli nie chce Ci się pić wody – pij wodę. Woda bierze udział w wielu procesach odbudowy tkanek. Nawilża organizm od wewnątrz, czego efektem jest poprawa procesów trawiennych, wygładzenie skóry i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, ale uwaga! Woda wypłukuje substancje odżywcze z organizmu więc ważne jest aby je regularnie dostarczać do organizmu. Woda nigdy nie zaszkodzi. Zalecane jest wypicie minimum półtora litra dziennie, czyli około ośmiu szklanek. Niektórzy nie potrafią zmusić się do wypicia takiej ilości czystej wody. W obliczu takich ograniczeń można pić wodę z cytryną lub z innymi naturalnymi sokami.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.