Jak wyznać dziewczynie miłość?

napis love

„Kocham Cię” – takie dwa proste słowa, z których wypowiedzeniem ma problem każdy z nas. Z czego to wynika? Z wrodzonej nieśmiałości? Ze strachu przed odrzuceniem i ośmieszeniem?
Na to pytanie nie znamy odpowiedzi. Pewnie powód jest bardzo indywidualny. Jak to już
z powodami bywa. Ale za to możemy pomóc Ci w innym sposób! Wystarczy, że przeczytasz nasz artykuł! Dowiesz się z niego jak skutecznie wyznawać miłość. To co? Skusisz się?

Pewność przydaje się przy wyznawaniu miłości?

Na pewno. I nie mamy tu na myśli tylko pewności siebie, dzięki której nie będziesz się jąkał. Bardziej chodziło nam o pewność, że uczucie, którym darzysz swą wybrankę jest prawdziwe. „Kocham” – to jedno proste słowo może odmienić czyjeś życie. Sprawić, że jej świat przestanie jawić się ciemnych barwach i wreszcie zaświeci dla niej długo oczekiwane słońce. Dlatego przemyśl sprawę kilka razy zanim zdecydujesz się na wyznanie. Wypowiedzenie tych słów zbyt pochopnie może mieć poważne konsekwencje.

zobacz także:  Najważniejsze amerykańskie święta i zwyczaje, o których warto wiedzieć

Odpowiedni moment na wyznanie miłości – jak go znaleźć?

Pamiętaj, że przy wyznawaniu miłości ważne są nie tylko słowa. Znaczy, nie zrozum nas źle. One też są istotne. Nawet można powiedzieć, że najważniejsze. Ale nie można również zapomnieć o odpowiedniej oprawie. Przecież nie zaczniesz krzyczeć: „kocham cię” na środku supermarketu, między regałem z konserwami, a psią karmą! Wyznanie miłości należy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach!

I najlepiej, aby odbyło się w sytuacji, w której jesteście sami i nikt wam nie przeszkadza. Wtedy na pewno szybciej zostaniesz zaakceptowany. A nawet jeśli wybranka nie odwzajemnia swoich uczuć to unikniesz publicznego upokorzenia. Same korzyści, prawda?

para w polu lawendy

Czy należy upewniać się czy uczucie jest odwzajemnione przed wyznaniem miłości?

To byłby sposób idealny. Upewniasz się, że twoja wielka miłość również coś do Ciebie czuje i biegniesz do niej z bukietem kwiatów, winem, czekoladkami, czy co ona tam jeszcze lubi. Niestety świat nie jest idealny. I dlatego w większości przypadków musisz mówić: „kocham Cię” w ciemno.

zobacz także:  Najważniejsze amerykańskie święta i zwyczaje, o których warto wiedzieć

Ale jak to mówią: „jest ryzyko, jest zabawa”. Dlatego nie bój się wyznawać miłości zanim upewnisz się, czy wybranka twojego serca to odwzajemni. Nawet zostanie odrzuconym będzie miało jakieś plusy. W końcu będziesz wiedział na czym stoisz. A to wbrew pozorom bardzo cenna informacja.

Jak wyznać miłość? Kilka sposobów dla nieśmiałych

Najlepiej kieruj się metodą małych kroczków i nie wytaczaj ciężkich dział na początek. Owszem wielki napis na murze, transparent przed domem ukochanej, czy bukiet ze 100 róż podesłany do jej firmy lub uczelni jest romantyczny. Tylko, że przy okazji bardzo krępujący. A skrępowana kobieta to zła kobieta. Dlatego po takiej akcji spodziewaj się raczej kosza niż namiętnego pocałunku.

zobacz także:  Najważniejsze amerykańskie święta i zwyczaje, o których warto wiedzieć

para nastolatków

Jak zatem zrobić to skutecznie? Na pewno nie przez maila czy sms-a. Rozmowa telefoniczna to też nie jest dobry pomysł. Najlepiej umów się z nią na romantyczną kolację lub wyjście do kina. Po mile spędzonym wieczorze, przejdź powoli do powodu twojego zaproszenia. Nie staraj się jednak zgrywać bohatera komedii romantycznej biegając po centrum miasta wrzeszcząc: „kocham Cię” ile sił w gardle. Wtedy dziewczyna na pewno przestraszy się i ucieknie.

Najlepszym sposobem jest po prostu szczera rozmowa z wybranką. Powiesz jej wtedy co czujesz. Ale wprost, bez ogródek, tak aby ona cię na pewno dobrze zrozumiała. Nie możesz na nią naciskać. Daj jej czas, aby mogła odnieść się do twojego wyznania. I co najważniejsze: zachowuj się z klasą! Nawet jeśli zostaniesz odrzucony nie rób awantury, przyjmij to z godnością i spokojem. Może po prostu nie było wam pisane?

3 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.