Producenci pasz i nawozów – lista polecanych polskich firm

sad-owoce-nawóz-rolnictwo

Branża paszowa w Polsce ma się całkiem dobrze. W rankingach Forbesa znajdziemy niejednego polskiego producenta, który na środkach żywienia zwierząt i nawozach dorobił się milionów. Sprawdź najpopularniejsze polskie firmy paszowe i wybierz tę najlepszą.

  1. Pasze i nawozy EKOPLON
  2. Producent pasz dla zwierząt FERM-PASZ
  3. Producent pasz i koncentratów Farmer Sp. z o.o.
  4. Pasze i nawozy Arkop
  5. Pasze dla zwierząt Wipasz

Pasze i nawozy EKOPLON

Od 1989 roku pasze i nawozy produkuje firma EKOPLON (https://www.ekoplon.pl/), której zakłady produkcyjne znajdują się w Grabkach Dużych oraz w Baborowie. Co ważne, zarówno pasze dla zwierząt, jak i nawozy dolistne produkowane przez EKOPLON są w pełni bezpieczne i zgodne ze standardami Unii Europejskiej. Ten producent pasz jest także przyjazny dla środowiska. Jak wskazuje nazwa firmy, EKOPLON dostosowuje swoje technologie do wymogów ochrony przyrody.

Ponadto nawóz i pasze tej firmy są sprzedawane nie tylko na rynku polskim, ale również za granicą. Warto wspomnieć, że EKOPLON w 2015 roku znalazł się na liście „Diamentów Forbesa” wśród firm, które w ostatnich latach najdynamiczniej zwiększyły swoją wartość, działając na terenie Polski.

kury-kurnik-farma-pasze-nawóz

Producent pasz dla zwierząt FERM-PASZ

FERM-PASZ rozpoczął swoją działalność w roku 1991 od produkcji pasz i koncentratów. Aktualnie głównym produktem tej firmy są mieszanki pełnoporcjowe, uzupełniające oraz mieszanki witaminowo-mineralne. Na ich stronie internetowej można znaleźć dokładne tabele wartości składników pokarmowych tych mieszanek. W ofercie FERM-PASZ znajdziemy m.in. pasze dla bydła, drobiu, koni i królików. A czym wyróżnia się ta firma? Do ich zalet należy jakość produktów oraz konkurencyjne ceny pasz.

Producent pasz i koncentratów Farmer Sp. z o.o.

Kolejną polską wytwórnią pasz i koncentratów na naszej liście jest Farmer Sp. z o.o., która znajduje się niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego w Biskupicach Ołobocznych. Producent ten dostarcza hodowcom pełnowartościowych pasz, bogatych w składniki odżywcze, które zwierzęta potrzebują do szybkiego rozwoju. Firma Farmer w swojej ofercie posiada pasze dla koni, bydła, drobiu, trzody, królików, a nawet ślimaków i karpi. Dlatego trafia do szerokiego grona klientów.

koń-farma-pasze-nawozy-rolnictwo

Pasze i nawozy Arkop

Firma Arkop działa w branży paszowej i nawozowej od 1992 roku. Współpracuje z placówkami naukowymi, dzięki czemu stale poszerza swoją ofertę, dopasowując ją do indywidualnych potrzeb klientów. W ofercie tego producenta znajdziemy różne dodatki i premiksy paszowe oraz nawozy mineralne, dolistne, sztuczne czy mikroelementowe.

Pasze dla zwierząt Wipasz

Wipasz S.A. to również jeden z najbardziej znanych polskich producentów paszy. Dodatkowo firma ta zajmuje się produkcją świeżego mięsa z kurczaka. Co ważne, Wipasz oparty jest w 100% na polskim kapitale. W jego ofercie można znaleźć pasze pełnoporcjowe, a także mieszanki paszowe uzupełniające i mineralne. A gdzie znajduje się wytwórnia pasz tego producenta? Wipasz posiada 5 wytwórni zlokalizowanych w całej Polsce, w tym najnowocześniejszy Zakład Drobiarski w Mławie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.