TOP 5 najlepszych miejsc na randkę w Polsce

miejsce na randkę

Nie wiesz gdzie wybrać się na randkę? Nie trzeba jeździć za granicę, ponieważ w Polsce jest wiele miejsc, które przyciągają swoim pięknem i osobliwym klimatem.

Czas spędzony z osobą do której czujemy coś więcej, to nierzadko najpiękniejsze chwile w naszym życiu, które zapadają w umyśle na długi czas. Dlatego wybór odpowiedniego miejsca na randkę ma bardzo duże znaczenie.

Park Krajobrazowy Orlich Gniazd

To romantyczne i tajemnicze miejsce urzeka szlakiem zamków w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Znaczna ich część powstała w XIV w, niektóre z nich stanowiły funkcję obronną na południowo–zachodniej granicy państwa piastowskiego. Można zobaczyć ciekawe archeologiczne zbiory i poczuć klimat tamtejszego okresu. Jest to jeden z najdłuższych szlaków w Polsce, bowiem wynosi prawie 164 kilometry, nie jest to wycieczka jedno dniowa – jak mówią turyści. Uwielbiany i często odwiedzany przez miłośników zabytków jest zamek w Ogrodzieńcu, i przepiękny zamek Pieskowa Skała. Romantyczny spacer w otoczeniu pięknego krajobrazu daje obraz rodem z XIV w. Na koniec można wybrać się do klimatycznej restauracji.

Zamek w Ogrodzieńcu

Zamek krzyżacki w Malborku

Ta niezwykła budowla zachwyca urokiem architektury gotyckiej, posiada 250 000 metrów sześciennych i jak mówi tamtejsze porzekadło jest to największa góra cegieł w Europie. Zamek jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzany co roku przez tysiące turystów z całego świata, urzeka średniowiecznym klimatem, dzięki temu można przeżyć zapierającą dech w piersiach podróż w czasie. Legenda o dozgonnej przyjaźni braci zakonnych podkreśla urok i klimat tego zamku. Zamkowe sklepy z pamiątkami i restauracje wkomponowane w tamtejszy styl tworzą niezwykle romantyczną aurę.

Zamek w Malborku

Morskie Oko

Turystów, którzy odwiedzili Morskie Oko nie trzeba przekonywać o magii tego miejsca, bowiem jak mawiają turyści jest to najpiękniejszy staw w Europie. Miejsce będące symbolem polskich Tatr zachwyca cudownym widokiem gór, i wszechobecnej zieleni. Krajobraz zapierający dech w piersi pozwala na korzystanie z uroków natury, skłania do szczerych rozmów, i powala zapomnieć o codziennym zgiełku. Romantyczna kolacja w sercu Zakopanego może stać się miłym zakończeniem dnia.

Kobieta stojąca nad bregiem Morskiego Oka

Krakowski rynek

Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Będąc w tym miejscu nie sposób pominąć takich historycznych pereł jak Wawel, kościół Mariacki czy Sukiennice, które są znane na całym świecie. Romantyczny spacer po przepięknej Drodze Królewskiej od Bramy Floriańskiej aż po Wawel pozwala się odprężyć. Kraków nie tylko zachwyca swoją architekturą, bo do atrakcji tego miasta zaliczają się również liczne restauracje, kawiarnie, klimatyczne puby i kluby nocne. Wybór jest ogromny, zdecydowanie jest gdzie zabrać ukochaną osobę na randkę.

Rynek krakowski

Średniowieczny zespół miejski Torunia

Bogactwo architektury od gotyckiej poprzez renesansową, manierystyczną, barokową, klasycystyczną po secesyjną i eklektyczną. Ta różnorodność stylów jest ceniona w Europie i na świecie, czego efektem jest wpisanie tego miejsca na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Burzliwa i często dramatyczna historia tego miasta stworzyła liczne opowieści i do dziś jest żywą historią, która zapisała się w pamięci i w sercach mieszkańców tego miasta. Romantyczny spacer toruńskimi uliczkami pozwala się odprężyć i zrelaksować…a na deser oczywiście toruńskie pierniczki. Jest to miejsce na randkę dla tych którzy lubią miejskie klimaty.

2 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.