Co warto zwiedzić na Pomorzu?

Zamek w Malborku

Turyści na Pomorzu nie mogą narzekać na brak atrakcji turystycznych i nie dotyczy to tylko i wyłącznie miejscowości bezpośrednio znajdujących się nad brzegiem. Można tam spędzić bardzo ciekawie czas oraz zwiedzić wiele miejsc, które oferują wiele atrakcji skierowanych do bardzo różnych osób w zależności od zainteresowań. Co warto zobaczyć w na Pomorzu?

Zamek w Malborku

Nie można nie wspomnieć o zamku krzyżackim znajdującym się w Malborku, którego nie da się pominąć. To historyczne miejsce, pełne tajemnic i specyficznej atmosfery, głównie przez wzgląd na swoją historię. Ta gotycka budowla robi wrażenie do dziś, a znajdujące się tam muzeum jest wiecznie oblegane przez turystów. Bardzo często na terenie zamku mają miejsce turnieje rycerskie, różnego rodzaju pokazy historyczne, a także koncerty. To także miejsce, gdzie można spędzić czas wolny, na przykład w barze albo pubie, które także można tam znaleźć.

Fokarium na Helu

Jest to wyjątkowe miejsce do odwiedzenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla każdego zainteresowanego. Zostało ono stworzone w 1999 roku, a pełna nazwa to Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Powodem, dla którego takie miejsce powstało, była ochrona ginącej kolonii fok, które znajdowały się w południowym Bałtyku, ale z powodu działalności człowieka zaczęło zagrażać im wyginięcie. Jest to placówka badawczo-hodowlana, ale także świetne miejsce dla turystów, którzy mogą nie tylko zobaczyć foki, ale i je nakarmić.

Fokarium na Helu

Słowiński Park Narodowy

Rezerwat przyrody i miejsce, które wyróżnia się niezwykłą urodą. To liczne rzeki, jeziora, piaski oraz wiele gatunków roślin i zwierząt. Jedną z największych atrakcji turystycznych parku są ruchome wydmy. Nie można również zapomnieć o wspaniałych widokach, gdzie wspinając się na szczyty wydm można dostrzec i jeziora i morze. Zdecydowanie jest to miejsce warte odwiedzenia.

Latarnia Morska w Krynicy Morskiej

Pierwsza latarnia została wybudowana pod koniec XIX wieku z czerwonej cegły i pomalowana na szaro. Do budynku przylega także drugi, mniejszy, który był miejscem zamieszkania latarników. W czasie II wojny światowej została ona wysadzona przez wycofujące się oddziały niemieckie, a później odbudowana po wojnie dopiero w latach 50. XX wieku. Jest udostępniona do zwiedzania, a z tarasu widokowego można podziwiać Bałtyk, Zalew Wiślany i Mierzeję Wiślaną.

Latarnia morska w Krynicy Morskiej

Mierzeja Helska

Posiada ona 35 kilometrów długości i 100 metrów szerokości i jest również miejscem posiadającym najwięcej dni słonecznych w roku. To tam znajduje się fokarium, które jest największą atrakcją turystyczną. Jest tam również Muzeum Obrony Wybrzeża, które może być szczególną gratką dla miłośników militariów. Nie można również zapomnieć o licznych plażach, na których można miło spędzić czas.

Skansen we Wdzydzach Kiszewskich

Jest to najstarszy skansen w Polsce, który powstał na początku XX wieku. Początkowo znajdował się on w zabytkowej XVIII wiecznej chałupie, gdzie zostały zgromadzone przedmioty pochodzące z tego okresu. Były to przeważnie sprzęty gospodarskie i domowe, a także ubrania oraz ceramiki. Obecnie skansen został przeniesiony i mieści się na znacznie większej powierzchni zajmującej 22 ha i są to chałupy, kuźnie, młyny kościoły, warsztaty i inne historyczne zabytki.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.