Najciekawsze hotele w Polsce – TOP 5

Cztery gwiazdki

Polskie hotele potrafią być ciekawymi miejscami na spędzenie urlopu. Dzisiaj zachęcić bym Was jednak chciała do tego, aby nadchodzący urlop spędzić choć odrobinę mniej banalnie, wybierając miejscówkę, która sama w sobie jest już wspaniałą przygodą i pozostawi w naszej pamięci garść niezwykłych wspomnień. Oto subiektywna lista pięciu najciekawszych hoteli w Polsce. Nie czekajcie ani minuty dłużej. Czytajcie i rezerwujcie.

Szukając idealnego hotelu na weekendowy lub wakacyjny nocleg, często kierujemy się ceną i komfortem, jaki czeka nas na miejscu. Nie zwracamy zazwyczaj większej uwagi na to, czy dana lokalizacja wyróżnia się spośród innych i czy może nas czymś zaskoczyć, a to błąd – warto jest jednak przyjrzeć się bliżej takim miejscom, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że miło nas zaskoczą.

1. Hotel Piramida w Tychach

Piramida w Tychach (http://hotelpiramida.pl/hotel) jest jednym z najciekawszych hoteli spa w Polsce. Co wyróżnia ją zatem poza bogatą serią zabiegów pielęgnacyjnych, które skutecznie umilają gościom pobyt? Otóż Piramida nie nazywa się tak bez powodu. Jej kształt jest naprawdę stożkowy, przywodząc na myśl starożytne egipskie grobowce. Zdecydowanie nie panuje tam jednak grobowa atmosfera.

zobacz także:  Rodzaje biletomatów - jakie możesz spotkać na dworcach czy przystankach

Przekraczając progi luksusowego hotelu, naszym oczom ukazuje się niebanalne foyer utrzymane w stylistyce zewnętrznej części budynku. Eleganckie wnętrze obfituje w posągi faraonów, nietuzinkowe ozdoby, a przy samym wejściu ujrzymy niewielki staw, w którym pływają karpie koi. W podobnym stylu urządzona jest także bardzo wysublimowana restauracja Piramidy, która kusi wyśmienitymi daniami i pomaga zbudować niezapomnianą atmosferę podczas romantycznych kolacji lub rodzinnych obiadów.

2. Teatr Mały w Łodzi

Teatr Mały to bynajmniej nie nazwa hotelu. To prawdziwy teatr, na deskach którego wciąż odbywają się spektakle. Czemu znalazł się on zatem pośród listy najciekawszych hotelu w kraju? Poza tym, że zgłębiać można tam sztukę, miejsce to staje się też czasami niezwykle oryginalnym hotelem, w którym goście nocować mogą na samej scenie.

zobacz także:  Najlepsze produkty bogate w żelazo

Taki wyjazd powiązany może być zresztą z innymi, ogromnie interesującymi atrakcjami. Możemy się zdecydować na indywidualny spektakl grany tylko dla nas, po którym aktorzy oprowadzają nas po teatrze. Następne zjeść możemy wyśmienitą kolację na samej scenie, która zamienia się następnie w naszą sypialnię. Jeżeli panowie planują nietypową randkę ze swoją partnerką, Teatr Mały z pewnością im ją zagwarantuje.

3. Kopalnia Soli w Bochni

Jeżeli nie straszne Wam nowe wyzwania i lubicie niebanalne przygody, fantastycznym miejscem noclegowym może być Kopalnia Soli w Bochni. Nie są to być może najbardziej luksusowe warunki w kraju, możliwość spania 250 metrów pod powierzchnią ziemi jest jednak na tyle pociągająca, że na pewno przymkniemy oko na brak komfortów, jakimi dysponują inne hotele. Noc w kopalni soli wiąże się także z dodatkowymi atrakcjami, z których nie mogą skorzystać normalni gości. Wśród wielu z nich wymienić można między innymi zjazd 140-metrową zjeżdżalnią.

4. Arthotel Lalala w Sopocie

Idealną lokalizacją dla osób, pragnących wybrać się nad morze będzie bez wątpienia zupełnie nietypowy hotel Lalala w Sopocie. Jest to nie tylko miejsce noclegowe, ale i swoista galeria sztuki, w której każdy pokój urządzony został przez innego artystę.

zobacz także:  Gdzie na wakacje we wrześniu?

Możemy wybrać zarówno tajemnicze i mroczne miejsca, przywodzące na myśl niezwykłe oniryczne wizje, jak i nieco prostsze, ale wciąż mocno odchodzące od konwencji jednobarwne pokoje. Będzie to z pewnością gratka dla każdej artystycznej duszy, ale nie tylko ona odnajdzie tam coś dla siebie.

5. Blow Up Hall 50 50 w Poznaniu

Wyobrażacie sobie hotel, w którym to nie goście wybierają pokój, a pokoje gości? Oto jeden z nich – Blow Up Hall 50 50 w Poznaniu. W tym przedziwnym miejscu nie znajdziemy recepcji, a konkretnie miejsca noclegowe nie są numerowane. Każdy gość otrzymuje iPhone’a, który prowadzi go do przydzielonego mu apartamentu. Sam hotel jest z kolei bardzo nowoczesny i oprócz nietypowych pokoi, zobaczyć możemy tam także nietuzinkowe elektroniczne instalacje artystyczne oraz zachwycające wystawy sztuki.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.