Gdzie nocować w Rzymie?

Koloseum

Stolica Włoch jest miastem przepełnionym historią sięgającą początków nasze europejskiej kultury, a jej liczne starożytne zabytki cieszą się ogromną popularnością. Jednak, żeby móc je spokojnie zwiedzić potrzeba na to czasu, a do tego najlepszym rozwiązaniem jest nieco dłuższy pobyt w mieście, co za tym idzie – należałoby znaleźć jakiś nocleg. Jak jednak znaleźć w miarę tanie i dobre miejsce do nocowania?

Wieczne miasto to miejsce bardzo często i bardzo chętnie wybierane przez turystów, zarówno na krótkie wypady, jak również dłuższe pobyty. Przy czym druga opcja wiąże się ze nalezieniem noclegu. Warto wcześniej rozeznać się w sytuacji, żeby uniknąć problemów.

Jak wybrać hotel?

Najprostszym i najbardziej oczywistym wyborem wydają się być hotele, jednak jak to bywa w miastami turystycznymi, z hotelami może bywać różnie. Znalezienie taniego hotelu może być niezwykle trudne, na szczęście Rzym nie narzeka na ich brak i z pewnością można przebierać w ofertach, w poszukiwaniu tego najtańszego i najodpowiedniejszego zarówno pod względem wygody, jak i na możliwości naszego portfela.

W internecie można znaleźć szereg portali zajmujących się wyszukiwaniem miejsc noclegowych, które po podaniu odpowiednich informacji, jak daty wyjazdu i preferencje dotyczące hoteli podają szereg różnych propozycji. Trzeba jednak pamiętać, że mimo wszystko doba hotelowa w Rzymie nie jest tania. Można wymienić takie hotele jak Hotel Morechiaro, Giglio del Opera, Little Italy, Hotel Metro Rzym.

A może wynajem mieszkania lub apartamentu?

Istnieje również możliwość wynajęcia apartamentu, jak również mieszkania. Szukając jakiegoś noclegu można również pomyśleć o tym i wcale nie trzeba płacić za to krocie. Kwoty wynajęcia są dość sensowne i można za całkiem znośną cenę mieszkać w bardzo przyzwoitych warunkach. Oczywiście należałoby wcześniej zorientować się w internecie i poszukać odpowiednich ofert, ponieważ, tak jak w przypadku hoteli, tak i mieszkań czy apartamentów ceny mogą być dość mocno rozrzucone.

Specjalne serwisy internetowe są w stanie zaproponować nam takie miejsca, pokazując jednocześnie jakie panują tam warunki, gdzie się znajdują oraz jak wygląda węzeł komunikacyjny, czyli czy są autobusy, pociągi czy inne środki komunikacji, dzięki którym łatwo i szybko można się dostać w różne części miasta.

Rzym widok z bazyliki świętego Piotra

Na co zwracać uwagę przy wyborze miejsca noclegowego?

To, co na co zawsze się zwraca uwagę, to przede wszystkim cena. Zwiedzanie miasta, szczególnie takiego jak Rzym najczęściej równa się dużym wydatkom, ale dobrze szukając będzie można w miarę tanio przetrwać kilka dni w mieście i jednocześnie nie musząc się martwić, że będzie się uziemionym. Dobrze jest również wiedzieć w jakiej części miasta będzie się nocowało, żeby mieć dostęp do środków transportu i móc łatwo przemieszać się po różnych lokacjach.

Równie ważna jest także obecność sklepów, zwłaszcza spożywczych. Trzeba pamiętać, że w ścisłym centrum może być o nie trudno. Należy również zwrócić uwagę na posiłki. Jedzenie w restauracjach może nas kosztować sporo, dlatego jedną z dobrych opcji jest wynajęcie mieszkania z wyposażeniem, dzięki czemu można samemu coś ugotować.

Szukając noclegu bądź wytrwały

Niestety o znalezienie taniego noclegu w Rzymie nie jest łatwo, ale dobre wcześniejsze rozeznanie w terenie i porównanie wszystkich dostępnych opcji powinno dać nam jakieś pole manewru. Zdecydowanie jednak warto odwiedzić to miasto i móc podziwiać jego specyficzny i niesamowity urok, nawet jeżeli może to nas kosztować trochę więcej niż byśmy chcieli wydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.