Jaki prezent na Gwiazdkę dla kilkuletniego dziecka? Najciekawsze pomysły na prezenty

chłopiec i dziewczynka w święta z prezentami

Co roku powraca ten sam problem – co kupić dzieciom na święta? Zwłaszcza, jeśli maluchy mają pokój pełen zabawek i nie chcemy się powtórzyć lub nie wiemy, co może przynieść im radość. Jednocześnie, coś pod choinką musi się znaleźć. Poniżej prezentujemy najciekawsze pomysły na gwiazdkowy prezent.

Jakie klocki dla dziecka?

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki ucieszą się z zestawu klocków. W sprzedaży są uniwersalne – piankowe lub drewniane dla młodszych oraz plastikowe – konstrukcyjne, LEGO, Wader. Wśród zestawów znajdziemy także takie typowe dla chłopców – np. nawiązujące do Gwiezdnych Wojen, jak i dla dziewczynek – przedstawiające bohaterów Krainy Lodu.

Jaka gra dla dzieci na Gwiazdkę?

Świetnym pomysłem na prezent dla dzieci są gry planszowe. Nie tylko bawią, ale także uczą: umiejętności przegrywania, logicznego myślenia, zmysłu obserwacji itp. Można dzieciom kupić np. grę Scrabble Junior, by uczyć je układać słowa, albo Zgadnij kto to – by ćwiczyć spostrzegawczość i rozróżniać cechy wyglądu. Gra Było sobie życie to świetna planszówka edukacyjna. Zaś Monopoly Junior pozwoli na naukę przedsiębiorczości. Doskonale dla najmłodszych nadaje się też 5 sekund.

Książka w ramach prezentu świątecznego – jaką wybrać?

Jeśli dzieci lubią czytać lub chcemy w nich rozbudzić miłość do książek, to powinniśmy skorzystać z okazji i w ramach prezentu gwiazdkowego im je podarować. Możemy sięgnąć po klasykę: Kubisia Puchatka, Przygody Mikołajka, Muminki, powieści Astrid Lindgren lub baśnie Hansa Christiana Andersena, czy też Opowieści z Narnii. Jeśli jednak wolimy dopasować prezent do zainteresowań, to kupmy książeczkę z Violettą, Anną i Elsą, Trollami, czy bohaterami filmu animowanego Sekretne życie zwierzaków domowych.

Jaka zabawka edukacyjna na prezent?

W sklepach jest duży wybór zabawek edukacyjnych. Można podarować dziecku zestaw małego naukowca, w skład którego wchodzą gotowe elementy, dzięki którym stworzy robota, stację pogodową lub Układ Słoneczny. Maluchy bardzo lubią też piasek kinetyczny. Warto się nad nim zastanowić. Możemy kilkulatkowi kupić mikroskop, lunetę lub podświetlany globus – wtedy pobudzimy go do prowadzenia badań i obserwacji.

Elektroniczne prezenty na święta dla dzieci

Prawdą jest, że coraz młodsze dzieci oczekują, że w prezencie dostaną elektronikę: smartfon, tablet, odtwarzacz muzyczny, konsolę albo nawet – laptopa. Jednakże nie oszukujmy się – to dość kosztowny upominek. Nie każdy może lub chce się na niego zdecydować. Zwłaszcza, że część z nich wymaga nadzoru dorosłych. Jeśli jednak kupujemy elektronikę, to warto od razu dorzucić do niej akcesoria, które pomogą ją chronić – folię, obudowę, etui. W sklepach znaleźć można je w fantazyjnych kształtach – np. gumowy case z uszami.

Zabawki związane z hobby pod choinkę

Jeśli dzieci mają pasje, to warto podarować im coś z nimi związanego. Niekoniecznie do zabawy. Przykładowo, jeśli chłopiec jeździ na deskorolce, to można kupić mu nowy kask. Jeśli gra w piłkę nożną – strój. Jeśli dziewczynka marzy o tym, by zostać fryzjerką – można kupić jej głowę do czesania z akcesoriami. Jeśli woli rękodzieło – zestaw do tworzenia biżuterii.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.