Nieoczywiste atrakcje na wieczór kawalerski: paintball, strzelnica… co jeszcze?

Paintball

Wieczór kawalerski powinien być niezapomnianą imprezą dla przyszłego pana młodego. I nie oznacza to wcale organizacji szalonej zabawy w klubie – warto przede wszystkim zadbać o nieoczywiste atrakcje. A jakie? Podpowiadamy.

  1. Paintball
  2. Strzelnica
  3. Kajaki
  4. Escape room
  5. Gokarty

1. Paintball

Paintball to gra zespołowa, która polega na wyeliminowaniu przeciwników z przeciwnej drużyny. Wcześniej dostaje się specjalne kombinezony w stylu militarnym, gogle, rękawice oraz… broń. A nabojami są specjalne kulki z farbą, dzięki którym wiadomo, że przeciwnik został „ugodzony” i powinien zejść z pola „bitwy”.

Brzmi jak scenariusz wyjęty prosto z gry, prawda? Nic więc dziwnego, że paintball stał się tak popularną rozrywką wśród mężczyzn. Adrenalina, rywalizacja, konieczność wykazania się nie tylko umiejętnościami strzeleckimi, ale również i sprytem sprawia, że to idealna propozycja na wieczór kawalerki. Jest tylko jedno „ale” – zabawa, aby była ciekawa, musi zostać przeprowadzona w odpowiedni sposób. Jak to zrobić? Najlepiej zostawić wszystko specjalistom.

Paintball na wieczór kawalerski zorganizujesz w bcamp.pl – pracownicy tej firmy dostarczą nie tylko sprzęt, ale również będą nadzorować rozgrywki, przygotują scenariusze, które je urozmaicą. I co najważniejsze – wszystko odbędzie się na przygotowanym w tym celu obszarze. Ważne jest jedynie, aby na paintball przybyć trzeźwym – bezpieczeństwo jest najważniejsze.

2. Strzelnica

Ta zasada obowiązuje również jeśli wieczór kawalerski, a przynajmniej jego początek, ma odbywać się w strzelnicy. To, podobnie jak paintball, jest rozrywka idealna dla mężczyzn. W praktyce rzadko kiedy ma się okazję strzelać z prawdziwej broni, uczyć się celności.

Jednak, aby miało to sens, nie wystarczy wykupić miejsca na strzelnicy. Warto też skorzystać z pomocy instruktora, który pokaże, co robić, będzie dawać praktyczne wskazówki. Może okazać się, że po takim wieczorze niektórzy z panów będą chcieli się w tym ćwiczyć dalej.

3. Kajaki

Jeśli tylko wieczór kawalerski odbywa się w sezonie wiosenno-letnim, można pomyśleć o wybraniu się na spływ kajakowy. To dostarcza nie tylko emocji, ale również i dużo śmiechu – szczególnie, jeśli ktoś już na samym wstępie się wywróci.

Woda, wysiłek, piękne widoki – to brzmi jak idealna propozycja, prawda? Ale, tak jak w poprzednich przypadkach, ważne jest, aby przed tą atrakcją nie pić alkoholu. Co prawda takie spływy, zwłaszcza jeśli mają uczestniczyć w nich początkujący, rzadko odbywają się w głębokich miejscach, jednak nietrudno o nieszczęśliwy wypadek. Trzeba też pamiętać o tym, aby wszystkie najważniejsze rzeczy zostawić w wynajętym domku lub w aucie. Wpadając do wody nietrudno jest je pogubić…

4. Escape room

Escape room to stosunkowo nowa forma zabawy. Jej uczestnicy zostają zamknięci w tematycznie przygotowanym pokoju/pokojach. Aby móc się z niego wydostać, trzeba w określonym czasie rozwiązać szereg zagadek, a także znaleźć niezbędne akcesoria. W zależności od tego, jaki będzie scenariusz zabawy, towarzyszyć temu może nutka tajemniczości czy… grozy. Bo do najbardziej popularnych należą escape roomy przypominające sceny z horroru.

Ponadto dodatkową zaletą tej atrakcji jest to, że wszyscy panowie muszą współpracować. Jeśli więc na wieczorze kawalerskim są osoby, które nie znają się wzajemnie, mogą się dzięki temu zintegrować.

5. Gokarty

Wieczór kawalerski z nutką rywalizacji? Brzmi jak marzenie każdego mężczyzny. A jeśli do tego dołączy się szybkie „samochody”, to każdy z panów powinien być usatysfakcjonowany. Najprostszym rozwiązaniem jest więc wynajęcie toru gokartowego, na którym uczestnicy wieczoru kawalerskiego będą się ścigać. Im jest on większy i bardziej urozmaicony, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.