Płyty tarasowe – co warto wiedzieć, jak wygląda oferta producentów?

Płyty tarasowe i balustrada

Taras to miejsce, które w sezonie cieszy się sporą popularnością wśród domowników. To właśnie na nim spędza się najwięcej czasu, kiedy pogoda sprzyja, organizuje się spotkania ze znajomymi czy odpoczywa. Ważne więc, by projektując taras, starannie wybrać płyty na podłogę, które przetrwają długie lata. Na co trzeba zwrócić uwagę kupując płyty tarasowe?

Gdzie kupić płyty tarasowe?

Oferta płyt tarasowych jest bardzo zróżnicowana i miejsc, w których można je kupić nie brakuje. Dostępne są w marketach budowlanych, zarówno tych stacjonarnych, jak i online, ale też można je kupić bezpośrednio, bowiem płyty tarasowe najlepiej zamawiać u producentów np. Kost-Bet . Dzięki temu zyskujemy pewność, że wybrane przez nas materiały są najwyższej jakości i często możemy dostać je w lepszej cenie.

Jakie płyty tarasowe oferują producenci?

Wybór płyt tarasowych jest całkiem spory. To, jakich płyt szukamy, zależy tak naprawdę od tego jak wygląda nasz dom lub mieszkanie. Elewacja jest tutaj kluczową kwestią. Taras powinien być do niej dobrze dopasowany, by całość spójnie wyglądała. Obecnie na rynku, poza tradycyjnymi płytami, dostępne są także te imitujące drewno, które nadają temu miejscu klimatu i sprawiają, że aranżacja prezentuje się bardzo oryginalnie. I, co najważniejsze, takie płyty są z pewnością bardziej wytrzymałe niż samo drewno.

Na co zwrócić uwagę wybierając płyty tarasowe?

To właściwie temat rzeka. Zastanawiając się nad wyborem odpowiednich płyt, trzeba tak naprawdę przemyśleć wizję całego tarasu. Wszystko musi być do siebie dopasowane. Warto też pomyśleć w jaki sposób będziemy chcieli kłaść te płyty, czy będzie to sposób tradycyjny czy może po skosie.

Ważna jest również sama kolorystyka. Popularne są płyty imitujące drewno, a więc w jego naturalnych kolorach, ale też często kupuje się płyty w różnych odcieniach szarości, co już od wielu sezonów jest na topie zarówno w aranżacjach wewnętrznych pomieszczeń, jak i zewnętrznych.

Wybierając odpowiednie płyty tarasowe trzeba zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Taras będzie musiał wytrzymać skrajne warunki pogodowe. Użytkowany będzie głównie latem, kiedy temperatura będzie wynosiła dużo powyżej 30 stopni Celsjusza, zimą natomiast taras narażony będzie na negatywne działanie mrozu, a także śniegu czy deszczu. Dlatego też warto sprawdzić, czym charakteryzują się konkretne płyty tarasowe.

Przeglądając ofertę różnych płyt warto sprawdzić czy są mrozoodporne, czy są wytrzymałe na szok termiczny, jaka jest ich nasiąkliwość. Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo użytkowania. Płyty tarasowe powinny być wykonane ze specjalnych materiałów antypoślizgowych, żeby zabezpieczyć użytkowników przed upadkiem. Trzeba także sprawdzić twardość płytek, bo od tego zależy czy nie będą się łamały i czy wytrzymają duże obciążenie.

Jak widać, wybór odpowiednich płyt tarasowych nie jest taki prosty, jak się wydaje. Warto przemyśleć dobrze swój zakup i zwrócić uwagę na wszystkie te wymienione parametry, by cieszyć się wytrzymałym tarasem.

1 comment

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.