Pomysły na przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Jakie zabawy, jakie jedzenie?

Już niedługo Twoje dziecko będzie miało urodziny! Wszyscy wokół się cieszą, a Ty zastanawiasz się, co zrobić, by były one niepowtarzalne i wyjątkowe? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów i porad. Być może któryś z nich Cię zainspiruje?

Organizując przyjęcie urodzinowe bardzo ważne są trzy kwestie:

 • wiek solenizanta
 • zainteresowania solenizanta
 • budżet rodziców.

Zakładamy, że jest to wiek przedszkolny plus klasy podstawówki. Starsze dzieci mogą już same mieć swój indywidualny pomysł na urodziny – typu np. spędzenie popołudnia z najlepszym kumpelą w aquaparku itp. Młodsze dzieci nastawione są na „kolorowe imprezy zabawowe”. Musisz przede wszystkim wiedzieć GDZIE je zorganizować.

1. Przyjęcie urodzinowe – w domu, czy poza nim?

To zależy od wielu czynników: od ilości gości, od tego, czy masz duże mieszkanie, czy jesteś pedantyczna, czy też rozlany napój na dywanie to dla Ciebie nic nie znaczący przypadek. Nawet, gdy Twoje dziecko zaprosi tylko sześciu kolegów, zastanów się, czy taką imprezę WARTO jest organizować w domu.

Modne jest teraz wynajmowanie sali zabaw wraz z animatorem. Koszty takiej imprezy to od 25 zł /osobę do 100zł. Czasem animator jest wliczony w cenę. Przekąski i napoje również, Ty musisz tylko (choć brzmi to może dziwnie): przyprowadzić solenizanta i tort. Jeśli dobrze poszukasz, być może stwierdzisz, że warto przyjęcie takie zorganizować w sali zabaw (pod względem finansowym i uciechy dzieci).

2. Przyjęcie w domu

balony urodziny

Musisz kupić wszelkiego rodzaju ozdoby typu: balony, serpentyny. Zorganizować miejsce na zabawę dla kilku/kilkunastu osób. Zorganizować tę zabawę (zabawa z piłką, z chustą animacyjną, w chowanego itp).

Być czujną – przecież rodzice zostawiają Tobie pod opiekę swój mały skarb na co najmniej dwie godziny. Wziąć pod uwagę straty, typu rozlanie czegoś itp.Temperament i bezpośredniość dzieci – to są goście Twojej córki – Ty możesz nie znać ich na tyle dobrze, by wiedzieć np. że Zuzia jest płaczliwa, Tomek szybko się nudzi, a Maksiu nie znosi gry o nazwie :”X”. Ponadto musisz przygotować ciekawe menu i posprzątać po całej imprezie.

3. Przyjęcie w sali zabaw

Ustalasz menu z właścicielem, ilość czasu na zabawę, ewentualnie temat przewodni imprezy. O całą resztę postarają się już pracownicy, animatorzy, a Ciebie, po zakończonych urodzinach nie czeka sprzątanie i ewentualne niwelowanie strat, które z wielkim prawdopodobieństwem zdarzą się nawet przy małej liczbie osób. Nie oznacza to, że poszłaś na łatwiznę i nie włożyłaś żadnego wkłady w organizację urodzin Twojego dziecka! W obu przypadkach musisz, co wydaje się być oczywiste:

 • wykonać z dzieckiem lub zakupić zaproszenia urodzinowe,
 • dzień przed imprezą „obdzwonić” rodziców, czy na pewno ich dziecko będzie uczestniczyło w urodzinowej imprezie, by powiadomić organizatora i ograniczyć ewentualne koszty.
 • zrobić lub zakupić tort urodzinowy.

tort urodziny

4. Przyjęcie urodzinowe – menu

Menu, czy w domu, czy w sali zabaw będzie podobne:

 • napoje, np. kompot, woda, herbata, sok
 • zdrowe przekąski: owoce i warzywa
 • kolorowe kanapeczki
 • słodycze, przekąski słone
 • ciepły posiłek w postaci np. tosta, pizzy

3 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.