Zabawa na zewnątrz, czyli w co i czym bawić się na podwórku?

Bawiące się dzieci

Chciałabyś aby Twoje dziecko więcej czasu spędzało na dworze? Koniec z za długim przesiadywaniem przed telewizorem i komputerem. Pokaż swojemu dziecku jak wspaniała może być zabawa na podwórku.

Co zabrać ze sobą do zabawy na podwórku?

Zabawy na dworze są nie tylko ciekawe, ale i zdrowe. Dziecko ma okazję dotlenić się, nabrać formy, poznać nowych przyjaciół. Nawet jeśli z jakiś powodów jest niechętne wyjściu z domu, spróbuj ustalić z nim lub samodzielnie zaplanować co będzie robić.

Rowerek i hulajnoga, sprawią, że Twoja pociecha będzie rozwijać koordynacje ruchową, będzie miało okazję sprawdzić swoje możliwości i być może tego dnia wcześniej zasnąć. Piłka, skakanka, kręgle, zabawki do piaskownicy sprawią, że będzie szukało towarzyszy do wspólnej zabawy. Kto wie, może zaowocuje to w przyszłości przynależnością do grup sportowych i posiadaniem prawdziwych przyjaciół od serca.

zobacz także:  Jak leczyć grypę żołądkową?

Wybór zabawek na podwórko, dzięki którym Twoje dziecko rozwinie koordynację ruchową jest ogromny (www.urwis.pl/zabawa-na-zewnatrz/sport). Kolorowe, z postaciami z bajek, inne dla chłopców inne dla dziewczynek, kto z nas nie chciałby takich mieć w dzieciństwie.
Odpowiedni design zabawek, wpłynie pozytywnie na kreatywność dziecka, dodatkowo jest bodźcem zachęcającym do używania tych zabawek na zewnątrz. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie, kupujmy zabawki z odpowiednimi atestami.

Zabawy ruchowe dla Twojego dziecka na świeżym powietrzu

Zaplanuj ten czas uwzględniając potrzeby Twojego dziecka, jego znajomych i Twoje, jeśli również będziesz brała udział w zabawie.Pamiętaj, że to mogą być jedne z piękniejszych chwil w życiu Twojej pociechy, intensywnie wiążące was, ze sobą.

zobacz także:  Jak skutecznie poderwać dziewczynę z klasy?

Zorganizuj wyścigi na rowerkach, hulajnogach, deskorolkach, w zależności co posiadają dzieci biorące udział w wyścigu. Niech każdy z nich ma na sobie odpowiednie ochraniacze i kask. Na drodze przejazdu można ustawić pachołki, które będą musiały ominąć.

Weź ze sobą długą skakankę i pokaż w jaki sposób przez nią przeskakiwać. Możesz wspólnie z dziećmi wymyślić rytmiczną piosenkę, którą będą śpiewać podczas skakania.

Z pomocą kredy stworzycie popularną grę w klasy. Narysujcie pola według uznania, możecie rozszerzyć popularną wersję i na odpowiednich polach zaznaczyć zadania do wykonania przykładowo, że trzeba złapać się za ucho stojąc na jednej nodze, zrobić jaskółkę, by za chwilę znów płynnie wskoczyć na następne pole.

zobacz także:  Czy można poznać samego siebie? Jak to zrobić?

Wyznacz odpowiednie miejsce do gry w kręgle. Naucz swoje dziecko celności i skupienia. Łatwo się zniechęcić, gdy po raz kolejny nie udaje Ci się przewrócić kompletu kręgli. Nic nie szkodzi, ćwiczenie czyni mistrza.

Naucz dzieci skakać w gumę. Jedna z popularniejszych zabaw Twojego dzieciństwa. Wyznaczona dwójka staje naprzeciw siebie z rozciągniętą między nimi gumą. Wybrany układ zaczynamy skakać, gdy guma jest na poziomie kostek, stopniowo przechodząc wyżej na łydki, kolana, uda. Wszystko zależy od powodzenia, bo jeśli z jakiegoś powodu układ nie zostaje wykonany, dziecko kończy swoją kolejkę i zmienia osobę wcześniej ,,stojącą w gumie do skakania”.

2 comments

zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.