Zabawa na zewnątrz, czyli w co i czym bawić się na podwórku?

Bawiące się dzieci

Chciałabyś aby Twoje dziecko więcej czasu spędzało na dworze? Koniec z za długim przesiadywaniem przed telewizorem i komputerem. Pokaż swojemu dziecku jak wspaniała może być zabawa na podwórku.

Co zabrać ze sobą do zabawy na podwórku?

Zabawy na dworze są nie tylko ciekawe, ale i zdrowe. Dziecko ma okazję dotlenić się, nabrać formy, poznać nowych przyjaciół. Nawet jeśli z jakiś powodów jest niechętne wyjściu z domu, spróbuj ustalić z nim lub samodzielnie zaplanować co będzie robić.

Rowerek i hulajnoga, sprawią, że Twoja pociecha będzie rozwijać koordynacje ruchową, będzie miało okazję sprawdzić swoje możliwości i być może tego dnia wcześniej zasnąć. Piłka, skakanka, kręgle, zabawki do piaskownicy sprawią, że będzie szukało towarzyszy do wspólnej zabawy. Kto wie, może zaowocuje to w przyszłości przynależnością do grup sportowych i posiadaniem prawdziwych przyjaciół od serca.

Wybór zabawek na podwórko, dzięki którym Twoje dziecko rozwinie koordynację ruchową jest ogromny (www.urwis.pl/zabawa-na-zewnatrz/sport). Kolorowe, z postaciami z bajek, inne dla chłopców inne dla dziewczynek, kto z nas nie chciałby takich mieć w dzieciństwie.
Odpowiedni design zabawek, wpłynie pozytywnie na kreatywność dziecka, dodatkowo jest bodźcem zachęcającym do używania tych zabawek na zewnątrz. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie, kupujmy zabawki z odpowiednimi atestami.

Zabawy ruchowe dla Twojego dziecka na świeżym powietrzu

Zaplanuj ten czas uwzględniając potrzeby Twojego dziecka, jego znajomych i Twoje, jeśli również będziesz brała udział w zabawie.Pamiętaj, że to mogą być jedne z piękniejszych chwil w życiu Twojej pociechy, intensywnie wiążące was, ze sobą.

Zorganizuj wyścigi na rowerkach, hulajnogach, deskorolkach, w zależności co posiadają dzieci biorące udział w wyścigu. Niech każdy z nich ma na sobie odpowiednie ochraniacze i kask. Na drodze przejazdu można ustawić pachołki, które będą musiały ominąć.

Weź ze sobą długą skakankę i pokaż w jaki sposób przez nią przeskakiwać. Możesz wspólnie z dziećmi wymyślić rytmiczną piosenkę, którą będą śpiewać podczas skakania.

Z pomocą kredy stworzycie popularną grę w klasy. Narysujcie pola według uznania, możecie rozszerzyć popularną wersję i na odpowiednich polach zaznaczyć zadania do wykonania przykładowo, że trzeba złapać się za ucho stojąc na jednej nodze, zrobić jaskółkę, by za chwilę znów płynnie wskoczyć na następne pole.

Wyznacz odpowiednie miejsce do gry w kręgle. Naucz swoje dziecko celności i skupienia. Łatwo się zniechęcić, gdy po raz kolejny nie udaje Ci się przewrócić kompletu kręgli. Nic nie szkodzi, ćwiczenie czyni mistrza.

Naucz dzieci skakać w gumę. Jedna z popularniejszych zabaw Twojego dzieciństwa. Wyznaczona dwójka staje naprzeciw siebie z rozciągniętą między nimi gumą. Wybrany układ zaczynamy skakać, gdy guma jest na poziomie kostek, stopniowo przechodząc wyżej na łydki, kolana, uda. Wszystko zależy od powodzenia, bo jeśli z jakiegoś powodu układ nie zostaje wykonany, dziecko kończy swoją kolejkę i zmienia osobę wcześniej ,,stojącą w gumie do skakania”.

2 comments

Leave Comment

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.