10 najpiękniejszych wysp świata

Malediwywidok na dom na wodzie

Pięknych miejsc na Ziemi można znaleźć bardzo wiele i choć piękno jest pojęciem względnym, można wymieć co najmniej kilka, naszym zdaniem, cudownych miejscowości, budowli, cudów natury, które potrafią zachwycić każdego. Można do tego zaliczyć również liczne wyspy, które swoim urokiem pociągają wielu. Jakie są najpiękniejsze wyspy świata?

1. Malediwy

Kto nie chciałby się wybrać na wakacje na Malediwy? Jest to bardzo popularny kierunek wybierany przez turystów i nie ma w tym nic dziwnego. Malediwy odznaczają się niezwykłym urokiem, spokojem, wspaniałymi widokami i czystym piaskiem. Jest to zespół ponad tysiąca niewielkich wysp, z czego jedynie 200 jest zamieszkanych. Prawdziwie rajskie miejsce.

2. Seszele

To kolejne bardzo popularne miejsce wybierane przez turystów. Jest to archipelag składający się z ponad 100 wysp i wysepek położonych niedaleko Madagaskaru. Można się tu cieszyć wyjątkowo krystalicznie czystą wodą, białymi piaskami i spokojem. Seszele są również miejsce eksportującym wanilię i cynamon.

zobacz także:  Jak ludzie stworzyli kalendarz?

Seszele wiok na ocean

3. Galapagos

Te wyspy najpewniej kojarzą się z żółwiami i tak też często są nazywane – Wyspami Żółwiowymi. Jest to dokładnie 19 dość dużych wysp znajdujących się na Pacyfiku, a za jej niezwykły urok odpowiada niezwykła i rzadko spotykana flora i fauna. Przez wielu jest uznawana za raj.

4. Bali

Wyspa Bali znajduje się w Indonezji i jest kolejnym miejscem, które cieszy się sporą popularnością. Jest to jedno z miejsc bardzo często wybieranych przez turystów, choć głównie przez tych bardziej zamożnych. Na wyspie znajduje się wiele świątyń, z tego też powodu najczęściej jest również odwiedzana przez wyznawców hinduizmu.

Plaża na wyspie Bali

5. Ambergris Caye

Jest to wyspa o świetnym zapleczu turystycznym, ale nie tylko. Można tam znaleźć spokój, jak również podziwiać piękno przyrody. Nie da się również zapomnieć o największej atrakcji turystycznej, jaką oferuje wyspa, czyli rafie koralowej ze znajdującą się na liście UNESCO studnią głębinową Blue Hole i będącej pod ścisłą ochroną.

zobacz także:  Bułgaria czy Grecja? Gdzie zaplanować tanie wakacje na południu Europy?

6. Bora Bora

Niektórzy mówią, że jest to wyspa stworzona przez bogów. Jej szczególna atrakcyjność opiera się na tym, że można zamieszkać w domkach znajdujących się na palach, tuż nad wodą. Charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą, dzięki czemu można z łatwością oglądać piaszczyste dno oraz pływające okazy fauny morskiej.

Wyspa Bora Bora

7. Tasmania

Tasmania to wyspa należąca do Australii i najbardziej znana jest ze względu na występujące na niej diabły tasmańskie, jedynym miejscu, gdzie żyją one na wolności. Od lat była ona uznawana za jedną z najpiękniejszych wysp na świecie, a zawdzięcza to specyficznemu klimatowi oraz niezwykłej, unikatowej naturze. To dzika przyroda, góry, lasy oraz plaże.

8. Capri

Jest to wyspa leżąca na Morzu Tyrreńskim i należąca do Włoch. Można tu doświadczyć niezwykłych widoków, nie brakuje piękna przyrody, wspaniałych klifów oraz rozrywek dla turystów. Capri może pochwalić się znakomitymi hotelami, a przyjezdni mogą spędzić czas relaksując się na jachtach i zażywając innych rozrywek.

zobacz także:  Jak ludzie stworzyli kalendarz?

Widok z wyspy Capiri

9. Phuket

Jest to niewielka wyspa znajdująca się nieopodal wybrzeży Tajlandii, a w ostatnich latach jeden z popularniejszych kierunków wybieranych przez turystów, dzięki czemu wyspa zaczęła się coraz bardziej rozwijać i bardziej nastawiać właśnie na przybyszy. Można tam znaleźć plaże, rafy, ale także wiele innych rozrywek oferowanych przez już dość mocno rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

10. Santorini

Grecja również może pochwalić się licznymi wyspami, z których wartą odwiedzenia jest Santorini. Jest to wyspa posiadająca czynny wulkan, który ostatni raz wybuchł ponad 3500 lat temu, jest więc uznawana za bezpieczną. To piękne widoki, możliwość wspaniałego wypoczynku oraz być może spotkania najsłynniejszej pary świata czyli Brada Pitta i Angeliny Jolie, którzy posiadają tam swoją posiadłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.